Co to jest inkontynencja pomikcyjna?

Co to jest inkontynencja pomikcyjna? Czy każdy jest narażony na tę dolegliwość, jeśli nie to kto? Czy jest to groźny typ inkontynencji? Jak można temu zapobiec? Jak się leczyć i czy jest to w ogóle możliwe? Na te i inne pytania znajdziesz odpowiedź w tym artykule.

Co powinieneś wiedzieć?

Inkontynencja dotyczy co ósmego mężczyzny na świecie. W zależności od wieku, prowadzonego trybu życia, czy też uwarunkowań genetycznych każdego mężczyznę „dopada” inny rodzaj nietrzymania moczu. Inne są również objawy i ich natężenie. Jednym z rodzajów inkontynencji jest PMD (z ang. Post Micturition Dribbling), czyli kropelkowanie pomikcyjne. Mikcja to inaczej oddawanie moczu. Ten typ inkontynencji dotyczy praktycznie tylko mężczyzn i związany jest z cewką moczowej, która u Panów jest troszkę dłuższa niż u kobiet. W związku z tym po oddaniu moczu może w cewce moczowej zostać pewna ilość płynu. Mocz ten wycieknie w niekontrolowany sposób dopiero po pewnym czasie, plamiąc spodnie i stawiając mężczyznę w niekomfortowej sytuacji.

Dobra rada

Lekki ucisk cewki moczowej opuszkami palców, może pomóc. Warto połączyć tę czynność z ćwiczeniami dna miednicy, co z czasem pozwoli mężczyźnie ustrzec się przed niekontrolowanym wyciekaniem moczu. Po mikcji (oddawanie moczu), mężczyzna powinien opuszkami palców masować cewkę moczową w kierunku do przodu i od góry. Popchnie to mocz do przodu. Powtórz czynność dwukrotnie zanim opuścisz toaletę. Aby osiągnąć pożądane rezultaty należy wykonywać to regularnie. Warto również po oddawaniu moczu, odczekać kilka sekund, aby umożliwić opróżnienie się pęcherza. No i jeśli jeszcze nie zacząłeś, to czas najwyższy ruszyć z ćwiczeniami mięśni dna miednicy. To tam wszystko się zaczyna! Jeśli problem będzie się nasilał skonsultuj się z lekarzem. Warto również sprawdzić ofertę firmy Abena dla mężczyzn zmagających się z inkontynencją.

Reklamy

One thought on “Co to jest inkontynencja pomikcyjna?

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s